Babaúszás

Babaúszás

Egyéni módszerünk két legfőbb célja a vízbiztonság és vízszeretet elérése! Szerintünk ezek az úszás alapjai!

Gyakran az uszodába érkező szülők első kérdése, mi is az a babaúszás?

Vízi gyakorlatokat csinálunk, mi képezzük a jövő versenyúszóit és adjuk meg a jövő kis olimpikonjainknak a kezdő lökést, a víz szeretetéhez, a kitartáshoz, formáljuk a jellemet, erősítjük a sport szeretetét a gyerekekben. Igen, de mindez „CSAK” mellékhatása a babaúszásnak.

Amit mi csinálunk sokkal, sokkal több egy testmozgásnál. Tudatossággal, babáinkkal együtt lélegezve, víz alatt és felett, megértéssel, támogatással vezetjük, tanítjuk a gyermekeinket. Kezdve a születés
körüli élményektől -, amely kihat egész életünkre – a babaúszásos élményeken át a képességek személyiségük részévé válnak. Az első oktatók, az első közösség, a barátok, a légkör… Mi egy nagy család vagyunk! Ez több, mint egy úszásoktatás. Tudatossággal, szeretettel és egy hatalmas adag kitartással megalapozzátok és támogatjátok a gyermeketek fejlődését. Ilyen nem lesz több az életben: MEGÉRI!

Babaúszás

A csecsemők születésükkor számukra eddig teljesen új érzésekkel és tapasztalásokkal gazdagodnak, amelyek nem feltétlenül mindig pozitívak. A boldog, magzati időket felelevenítendő már ismert biztonságos közeget tudjuk a vízben újra felidézni. Emellett a babák a vízi foglalkozásának célja a szülő és a gyerek közös nyelvének megtalálása, szorosabb kötelék kialakítása, és az uszodában velük együtt úszó babák megismerésével elősegíthető a későbbiekben az emberek felé való nyitottság, és a könnyebb társadalmi beilleszkedés.

A baba életére pozitívan hat, hogyha mindkét szülőjével együtt lehet ebben a közegben, ami nem utolsó sorban a családi összetartásban is igen nagy szerepet játszik. Sajnos a mai rohanó, munkával teli világban az Apukák gyakran csak az esti órákban tudnak gyermekükkel lenni, kimaradva ezáltal sok pozitív élményből, amely a gyerek fejlődéséből adódik.

Tapasztalatból mondhatom, hogy a babaúszásokon, csecsemőúszásokon igen nagy számban vesznek részt apukák is, hogy részesei lehessenek ők is gyermekük fejlődésének.

3 hónapos kortól várjuk a babákat az uszodába, mert ilyenkor a kötelező védőoltásokat már megkapták. Lehetőségekhez képest érdemes minél hamarabb elkezdeni a vízhez szoktatást, mivel az úgynevezett búvárreflex a babák 9-10 hónapos koráig tart.

Mi az a búvárreflex? Ez azt jelen , hogy a babák becsukják a szájukat, amint víz éri. Az orr- és a garatnyílásukat lezárják, vagyis nem nyelnek vizet. Ez a reflex a magzati kórból maradt vissza.